آموزش تصویری نصب پایتون

نصب پایتون در ویندوز و رفع مشکلات

در این آموزش تصویری از وبسایت یونیکا به نحوه نصب پایتون در ویندوز ۱۰ اشاره خواهیم کرد بعد از آن، مشکلات احتمالی که در هنگام نصب پایتون ممکن هست به وجود بیاد را توضیح می دهیم و در نهایت به نحوه اضافه کردن مسیر به صورت دستی در Environment Variables می پردازیم. برای دیدن آموزش بعد روی اینجا کلیک کنید.

فیلم آموزش تصویری نصب پایتون


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: ۳۶ مگابایت
مدت زمان: ۷:۲۹ دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۷

دانلود پایتون ۳٫۷

ابتدا وارد سایت python.org شوید و از منوی بالا روی گزینه دانلود کلیک کنید. در صفحه ی باز شده روی لینک ویندوز کلیک کنید تا لیست تمامی نسخه های مختلف پایتون برای ویندوزهای ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی نشان داده شود.

دانلود پایتون | سایت یونیکا
دانلود پایتون | سایت یونیکا

سپس یا توجه به نسخه ‌ی پایتون که در شکل زیر در کادر آبی رنگ مشخص شده، نسخه ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی را متناسب با ویندوز خود دانلود کنید. توجه داشته باشید که نسخه ۳۲ بیتی هم بر روی ویندوز های ۶۴ بیتی و هم ۳۲ بیتی نصب می شود. بعد از دانلود پایتون نوبت به نصب آن می رسه.

دانلود پایتون | سایت یونیکا
دانلود پایتون | سایت یونیکا

آموزش نصب پایتون در ویندوز ۱۰

با اجرای فایل دانلود شده  با پنجره‌ی زیر مواجه می شوید . دقت داشته باشید در این پنجره حتما تیک مربوط به Add Python to PATH را بزنید تا در ادامه کار برنامه نویسی دچار مشکل نشوید و در نهایت روی دگمه Install Now کلیک کنید تا نصب پایتون شروع شود. اگر می خواهید پایتون را در درایوی غیر از درایو C نصب کنید روی Customize instalation کلیک کنید.

نصب پایتون در ویندوز 10 | سایت یونیکا
نصب پایتون در ویندوز ۱۰ | سایت یونیکا
نصب پایتون در ویندوز 10 | سایت یونیکا
نصب پایتون در ویندوز ۱۰ | سایت یونیکا

بعد از اتمام نصب با پنجره زیر مواجه می شودید که پیغام نصب موفقیت آمیز (Setup was successful) را به شما نشان می دهد. در این پنجره روی Close کلیک کنید.

نصب پایتون در ویندوز 10 | سایت یونیکا
دانلود پایتون | سایت یونیکا

افزودن مسیر نصب پایتون به Environment Variables

برای اطمینان از اینکه مسیر نصب پایتون به درستی به محیط متغیر های ویندوز اضافه شده است دگمه های ویندوز + R را فشار دهید تا وارد run شوید. کلمه‌ی CMD را تایپ کنید تا وارد Command Prompt شوید. تایپ کنید pip و اینتر را بزنید. اگر با خطایی مواجه نشدید همه چیز درست است ولی اگر خطایی رخ داد برا رفع آن به فیلم آموزشی مراجعه کنید.

گردش در شهر پایتون

این آموزش بخشی از دوره آموزشی رایگان پایتون با نام گردش در شهر پایتون هست. در این آموزش از بسته گردش در شهر پایتون با نحوه نصب کامپایلر پایتون بر روی ویندوز ۱۰ آشنا شدید. نکته مهم در این آموزش نحوه افزودن مسیر نصب پایتون به ویندوز است.

8 نظر برای نصب پایتون در ویندوز و رفع مشکلات ثبت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *