دستور import در پایتون سایت یونیکا

دستور import در پایتون

دستور import در پایتون | الان کمی زود هست که درباره ماژول ها، کتابخانه ها و … به صورت حرفه ای صحبت کنیم ولی بدون استفاده از این موارد کد نویسی در پایتون خیلی سخت می شود. پس در این آموزش با دستور import به صورت خلاصه آشنا خواهید شد. برای مشاهده بخش تکمیلی این آموزش، حتما آموزش کاربردی استفاده از توابع input و import را مشاهده کنید.

چه موقع از Import استفاده کنیم

فرض کنید می خواهیم از تاریخ ها در برنامه ای که می نویسید استفاده کنیم. در حالت عادی پایتون هیچ اطلاعاتی از تاریخ ندارد و باید برنامه نویسی این موارد را خودمان انجام دهیم کاری بسیار زمان بر است. خوشبختانه افرادی قبلا این کار را انجام دادن و نیاز نیست ما از اول چرخ را اختراع کنیم و فقط کافی هست با استفاده از دستور import کدهایی که دیگران نوشته اند را به پروژه خود اضافه کنیم.

آموزش تصویری دستور import در پایتون


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: 7.7 مگابایت
مدت زمان: 4:40 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 16 آبان 1397

آموزش نحوه استفاده از دستور import در پایتون

کتابخانه های زیادی برای زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است که باعث شده برنامه نویسی با این زبان بسیار ساده شود. برای وارد کردن این کتابخانه ها به پروژه خود باید از دستور import به صورت زیر استفاده کنیم. به عنوان مثال در این دستور کتابخانه datetime را فراخوانی کردیم.

 

آموزش تصویری گردش در شهر پایتون

در این آموزش تصویری از دوره آموزشی گردش در شهر پایتون به مبحث استفاده از دستور import پرداختیم و کتابخانه date time را به پروژه خود اضافه کردیم. در ادامه این پروژه را تکمیل می کنیم تا بتوانیم با استفاده از آن سن کاربر را محاسبه کنیم.

آموزش رایگان پایتون Python

بخشی از فیلم های مجموعه آموزش تصویری گردش در شهر پایتون به صورت کاملا رایگان برای کاربران عزیز در سایت یونیکا قرار داده شده است و کاربران می توانند برای تهیه مجموعه کامل این اموزش ها باید محصول خریداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *