آموزش XPert HighScore Plus

نرم افزار XPert HighScore Plus مشهورترین و کامل‌ترین نرم افزار برای آنالیز الگوی پراش اشعه ایکس (XRD) است. اولین گام برای تفسیر XRD، آنالیز کیفی یا شناسایی فازهای موجود در نمونه می‌باشد. گام بعدی آنالیز کمی است که در این مجموعه آموزش Xpert HighScore Plus به آموزش مهمترین و پرکاربردترین آنالیزهای الگوی XRD می پردازیم .


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت یونیکا
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: ۲۱ مگابایت
مدت زمان: ۵ دقیقه
زبان: فارسی
سطح: کارشناسی
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

در بسته‌ی آموزش XPert HighScore چه مطالبی پوشش داده شده؟

آموزش XPert HighScore Plus | وب‌سایت یونیکا
آموزش XPert HighScore Plus | وب‌سایت یونیکا

مقدمه ای بر XRD

الگوی XRD همانند اثر انگشت برای یک ماده هست و هیچ دو ماده‌ای دارای الگوی پراش یکسانی نیستند. در این بخش به معرفی الگوی پراش پرداختیم و به چرایی استفاده از این تکنیک اشاره کردیم. در انتهای این بخش نحوه نصب نرم افزارهای XPert HighScore Plus و دیتابیس‌های PDF2 و COD پرداختیم.

آماده سازی فایل‌ها برای XPert HighScore

برخی از فایل‌های XRD با نرم افزار XPert اجرا نمیشوند به همین دلیل در این بخش به نحوه وارد کردن فایل ها با فرمت های مختلف به داخل نرم افزار XPert HighScore پرداختیم. همچنین اگر فایل‌ها را با نرم فزارهای ویرایش متن، مثل Notepad باز کنیم اطلاعات مفیدی به دست می آوریم. پس این آموزش‌ها را از دست ندهید

آنالیز XRD بخش اول

هر آنچه که برای آنالیز کیفی الگوی پراش نیاز دارید در این بخش به صورت کامل آموزش داده شده، در بسته آموزش XPert از ۰ تا ۱۰۰ آنالیز ماده با استفاده از یک مثال کاربردی توضیح داده شده است. در این بخش با بهینه سازی الگو، جستجوی پیک ها، فازیابی و توضیح کامل الگوی رفرنس (Reference Pattern) آشنا خواهید شد. مواردی که به صورت جزئی و کلی آموزش داده شده است شامل حذف پس‌زمینه، هموارکردن الگو (Smooth)، حدف K-alpha، فازیابی، تعیین اندیس میلر و … می باشند. همچنین تمامی موارد مربوط به Restriction، تنظیم Score شامل Track Graphics، ِDemote Unmatch، Match Intensity، Pattern Shift و … در این آموزش‌ها کاملا توضیح داده شده است.

آنالیز XRD بخش دوم

آنالیزهای تکمیلی تر که منجر به استخراج اطلاعت بیشتری از الگوی پراش می‌شوند در این بخش توضیح داده شده‌اند مانند محاسبه اندازه بلورک با استفاده از رابطه شرر و همچنین ترسیم نمودار ویلیامسون هال در نرم افزار XPert برای استخراج اندازه بلورک و کرنش شبکه

مشاهده بسته آموزشی X'Pert

تشریح کامل رابطه شرر

در این بخش به صورت کامل به تشریح رابطه شرر پرداخته شده است و با یک مثال کاربردی نحوه محاسبه اندازه بلورک به صورت دستی و با استفاده از فرمول شرر آموزش داده شده است.
مشاهده بسته آموزشی X'Pert

تشریح کامل رابطه ویلیامسون هال

در این بخش از آموزش XPert به نحوه محاسبه اندازه بلورک و کرنش شبکه با استفاده از رابطه ویلیامسون هال پرداخته شده است. رابطه ویلیامسون هال یک رابطه اصلاح شده از رابطه‌ی شرر هست که با استفاده از پهنای پیک، امکان محاسبه کرنش شبکه را نیز برای ما فراهم می کند. در این بخش به تشریح رابطه ویلیامسون هال پرداختیم و با یک مثال کاربردی نحوه‌ی استفاده از این رابطه را توضیح دادیم.
مشاهده بسته آموزشی X'Pert

مطالب تکمیلی آموزش XPert Highscore Plus

آموزش‌های این بسته‌ی آموزشی پایان ندارد. در این بخش موارد جدید، نکات، تجربیات، مطالب جا افتاده و …. به مرور زمان قرار داده می‌شود و به صورت رایگان برای خریداران قبلی ارسال می‌شود.

به عنوان مثال آنالیز الگوی XRD چند فازی، نکات حذف K-alpha2، معرفی انواع متد های Smooth، معرفی انواع رفرنس ها و …. در این بخش آورده شده اند.

 

هر آنچه که برای یک تحلیل کامل و دقیق با نرم افزار XPert نیاز دارید در بسته آموزش XPert وجود دارد

آموزش XPert HighScore Plus | وب‌سایت یونیکا
آموزشXPert HighScore Plus | وب‌سایت یونیکا
Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
4.5 based on 20 votes
Brand Name
یونیکا
Product Name
آموزش XPert
Price
Rial 200000
Product Availability
Available in Stock